MNOŽSTEVNÍ SLEVY! Objednejte více a zaplaťte méně!

Co je to koronavir? Kde vznikla epidemie COVID-19? Pochází z čínské laboratoře?

První zprávy o koronaviru k nám přišly z Číny již koncem prosince 2019.  V té době se s tímto onemocněním potýkala především Asie. Vir se z čínského města Wu-chanu postupně rozšířil do Thajska, Japonska, Jižní Koreje a Vietnamu, začátkem jara dále k nám do Evropy. Nyní postihuje téměř celý svět. Jak ale koronavirus ve skutečnosti vznikl? Pochází opravdu z netopýřích pochoutek, ve kterých si libovali Číňané? Nebo jde o nepovedený experiment z čínské laboratoře?

 

Co je to vůbec koronavirus? Jedná se o obalené jednovláknové RNA viry, ty se přenáší kapénkami. Stačí, aby na vás nakažený v blízkosti promluvil, zakašlal nebo se vás dotkl. Šíří se totiž vzduchem nebo kontaminovanými předměty.  Vy si poté nevědomky sáhnete na obličej, poškrábete si nos nebo si nanesete prsty balzám na rty. Koronavir ve vašem těle putuje dále a jeho konečným cílem jsou plíce, slezina nebo střeva. Vir infikuje další buňky v těle, např. buňky imunitního systému, právě proto je důležité svou imunitu posilovat. Nejvíce škod způsobuje v plicích, kde ničí zdravé plicní tkáně, a to může následně vést k celoživotnímu postižení.

 

1

 

Unikl opravdu tento vir z čínské laboratoře? Přestože přímé důkazy chybějí, většina je přesvědčena, že ano. Již počátkem roku 2018, 2 roky před vypuknutím pandemie, vyrazili američtí virologové a úředníci do Wu-chanu, kde jednou z jejich zastávek byl Wuchanský institut virologie, zabývající se  koronaviry netopýrů, ze kterých SARS-CoV-2 pochází. Úředníci následně informovali vládu ve Washingtonu o bezpečnostních nedostatcích, nekvalifikovaném personálu a o výskytu nebezpečných materiálů. Touto zprávou se však nikdo podrobně nezabýval. Dále víme, že se vzorky netopýrů odebrané touto institucí v roce 2013 téměř shodují s genomem viru SARS-Cov-2. Tamní čínské úřady navíc nebyly otevřené prošetření případu, na základě toho mnozí usoudili, že tají informace, internují lékaře a virology nebo že se snaží zničit důkazy. Dodnes není tedy jasné, jak tomu doopravdy je, všechny indicie však směřují k průseru z laboratoře.

 

Víte, že koronavir je v podstatě vrstvou tuku na vašich rukách? Mýdlo tento tuk odstraní a viru vás zbaví, proto je důležité dbát na hygienu.

 2

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení