MNOŽSTEVNÍ SLEVY! Objednejte více a zaplaťte méně!

Rouška jako trendy módní doplněk

Věděli jste, že předtím, než vypukla koronavirová pandemie, roušky byly součástí “outfitu” jako módní doplněk? Většina lidí si dnes ale stěžuje na skutečnost, že musí nosit roušky. Je sice pravda, že se nám hůře dýchá pod rouškou, také se rychle vlhčí, což vede k nežádoucím vlivům na naši pokožku. Pokud se ale na roušky podíváme z jiné perspektivy, zjistíme, že až takovou “zátěží” být nemusí. Tyto ústenky před koronavirem nosily často především celebrity po celé Asii. Buď se tímto snažily vyhnout pozornosti paparazzi, nebo jednoduše chtěly sladit doplněk se svým oděvem. Další výhodou pro ženy bylo, že na sebe nemusely nanášet tolik make-upu, svůj obličej vyjma očí jednoduše skryly pod rouškou. Tyto osobnosti tímto vytvořili trend, kterého se chytli především mladiství. V Jižní Koreji byly roušky odjakživa součástí “airport fashion” trendu.

 3

Proč zrovna v Asii? V Jižní Koreji, Číně, Thajsku, nebo Vietnamu nosili lidé běžně roušku kvůli množství prachu a znečišťujícím látkám v ovzduší, v zimě si ji většina nasazovala kvůli dalším infekčním onemocněním. V Asii kladou lidé také velký důraz na svůj vzhled. Dívky, ale i někteří chlapci jsou navíc často plaší, rouška jim kryje nedokonalosti a zvyšuje jim tak sebevědomí.

 

Kromě toho masky nosili lidé také na festivalech, buď jako ochrana proti písku a prachu, nebo právě jako módní doplněk. 

 

5

 

Přestože nyní převažují odpůrci roušek, setkáme se i s těmi, kteří situaci přijali a přizpůsobili se jí. Příkladem je Lady Gaga, americká popová zpěvačka, nebo Ariana Grande. Obě se stylovými maskami předvedly neuvěřitelný výkon na předávání cen MTV.


4

 

Ale i vy můžete vypadat stylově! V našem sortimentu roušek naleznete růžové, černé, šedé, modré, fialové, ale i barvy jako jsou khaki, navy, červená nebo žlutá. Neváhejte a slaďte svůj outfit s rouškou!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení